Üretim ve Kalite

HACCP sertifikalı Testo ölçüm cihazları

Sıcaklık, nem, hava hızı, pH, kızartma yağı kalitesi gıda sektörü için önemli parametrelerdir. Sıcaklık ve nem; gıda ürününün kalitesini, tadını, raf ömrünü ve mikroorganizmaların büyümesini etkileyen parametrelerdir. Bu iki parametrenin kontrol altında tutulması, soğuk zincirin kırılmadan devam edebilmesi, ortam koşullarının izlenmesi ve raporlanması için değişik ölçüm teknolojileri gerekmektedir. Anlık kontrollerden sürekli ölçümlere, ürün iç sıcaklığından yüzey sıcaklığına, oda sıcaklığı,  hava hızı ölçümlerinden pH gibi parametrelerin kontrolüne kadar tüm HACCP sertifikalı Testo ölçüm cihazları ölçüm ihtiyaçlarınız için testo HACCP ve EN 13485, EN 12830 sertifikalı, yüksek hassasiyetli, dayanıklı, kolay kullanımlı portatif cihazlar ve sürekli (on-line) ölçüm sistemleri sunmaktadır.

Üniversitelerin Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği ve ilgili bölümlerindeki araştırma projelerinde Testo ölçüm cihazları referans cihazlar olarak kullanılmaktadır. Testo ölçüm cihazları yüksek seviye ölçüm doğruluğu ve stabilitenin yanı sıra kolay kullanımı ve sağlamlığı ile de tercih sebebi olmaktadır. Testo, TÜRKAK tarafından onaylı, ISO 17025 sertifikalı kalibrasyon laboratuvarı ile kalibrasyon hizmeti de vermektedir.

Nakliye - Depolama

Endüstriyel üretim, taşıma ve depolamada izleme

Endüstride; ürünlerin taşınması ve depolanması sırasında, birçok kalite verileri kayıt altına alınmalı ve üretim izlenmelidir. Limit değerler aşıldığında testo Saveris otomatik olarak bu data ve alarmları kaydeder ve belgelendirir. Böylece ürünlerin ve süreçlerin yüksek seviyede kalitesi garanti edilir. testo Saveris; üretim alanları, depo, buzdolabı ve iklim dolapları gibi alanların ortam ve sıcaklık verilerinin izlenmesi ve dokümante edilmesi için uygundur. testo Saveris aynı zamanda, ortam koşullarına duyarlı ürünlerin taşınması sırasında ölçüm parametrelerinin kesintisiz olarak kayıt altına alınmasını sağlar. Çeşitli uygulamalarda, sabit olduğu gibi nakliye sırasında da testo Saveris’in radyo ve/veya Ethernet probları, ihtiyacı çok iyi bir şekilde karşılar.

Kayıt ve Raporlama

İlaç endüstrisi süreçlerinin izlenmesi

İlaç endüstrisinde kalite parametrelerinin kayıt ve izlenmesi konularında, yüksek beklenti bulunmaktadır. İlaçlar, kan ürünleri ya da hücre kültürleri gibi ısıya duyarlı ürünlerin üretimi, taşınması ve depolanması sırasında belgelendirilmesi bir zorunluluktur. testo Saveris, otomatik olarak ölçüm verilerini merkezi hafızasında kayıt etmesinin yanı sıra buzdolaplarının, derin dondurucu odalarının, kuluçka ve iklim dolaplarının güvenli bir şekilde izlenmesini sağlar. Aynı zamanda sıcaklık veya nem açısından kritik önem taşıyan ilaç ve aşı gibi ürünlerin taşınması sırasında bile sistem ölçüm verilerinin kesintisiz olarak kaydedilmesine olanak sağlar. Bu da testo Saveris’in, üretimden depolamaya, ulaşımdan teslimata kadar optimum kontrol sunduğu anlamına gelir. Limit değerlerinin ihlal edilmesi durumunda kapsamlı alarm yönetimi hızlı alarm bildirimi sağlar. Kablosuz ve/veya Ethernet probların kombinasyonu sayesinde sistem, ilaç endüstirisinde birçok farklı uygulama için optimum çözüm sunar. Veri izleme sistemi olan testo Saveris, 21 CFR Part 11 gereksinimlerini karşılar.

Yaptığınız ölçümlerin doğruluğuna güvenin
Yolda ve depoda aklınız kalmasın
İlaç ve gıda sektöründe profesyonel veri depolama